Технічне регулювання косметичної продукції в Україні хочуть гармонізувати з європейським законодавством, а також планують усунути юридичні, адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі. Для досягнення цих цілей МОЗ пропонує встановити вимоги до виробників косметики, процедури оцінки її безпеки, інгредієнтів косметичної продукції та супровідної інформації до неї.

Технічний регламент на косметичну продукцію (ЗАВАНТАЖИТИ)

Так, запропоновано встановити, що косметична продукція повинна бути безпечною для здоров’я людей з урахуванням наступного:

необхідності заборони продукції, яку через зовнішній вигляд можна сплутати з іншими продовольчими товарами;

маркування;

інструкції із застосування та утилізації;

інших вказівок або інформації, наданих відповідальною особою.

Крім того, до введення в обіг косметичної продукції відповідальна особа зобов’язана провести експертну оцінку її безпеки зі складанням відповідного звіту. На кожну косметичну продукцію буде складатися досьє, що містить всю інформацію про товар.

На маркуванні і в рекламі косметичної продукції буде заборонено вказувати характеристики або функції товару, якими він не володіє.

Також пропонується встановити права та обов’язки виробників і розповсюджувачів косметичної продукції.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію

(проект)

Відповідно до статті 5 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Технічний регламент на косметичну продукцію та план заходів з його впровадження, що додаються.
  2. Міністерству охорони здоров’я забезпечити впровадження затвердженого цією постановою Технічного регламенту.
  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у шестимісячний строк привести власні акти у відповідність із цією постановою.
  4. Установити, що надання на ринку косметичної продукції, яка була введена в обіг до дня набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено або обмежено через невідповідність такої косметичної продукції вимогам затвердженого цією постановою Технічного регламенту на косметичну продукцію протягом строку придатності, але не пізніше 01 червня 2019 року.
  5. Ця постанова набирає чинності через 12 місяців з дня її опублікування, крім пунктів 22 та 23, 32 − 37, 48 − 54 Технічного регламенту на косметичну продукцію, затвердженого цією постановою, які набирають чинності через 24 місяці з дня опублікування цієї постанови.

Прем’єр-міністр України                                   В. Гройсман