Рівнемір

З 1 липня 2019 року для учасників вітчизняного ринку нафтопродуктів запрацювали нові правила, адже Уряд запровадив систему електронного адміністрування реалізації пального. Вона передбачає, що вся інформація з нафтопереробних заводів, нафтобаз та автозаправних станцій про фактичні обсяги реалізації та залишку пального має передаватись електронними засобами зв’язку безпосередньо до органів Державної фіскальної служби.
Для цього суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, повинні зареєструвати в ДФС всі свої склади й обладнати кожне місце відпуску пального витратоміром-лічильником, а кожен введений в експлуатацію стаціонарний резервуар – рівнеміром. Стосується дана вимога й автозаправних станцій, які відповідно до пп.14.1.6. Податкового кодексу України підпадають під визначення акцизного складу.
Звертаємо увагу операторів ринку нафтопродуктів на те, що витратоміри, рівнеміри та паливороздавальні колонки, які використовуються для визначення обсягів реалізації та залишку пального на акцизних складах, повинні відповідати вимогам чинного законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності, зокрема мати позитивний результат повірки. В іншому випадку вони вважатимуться не встановленими. За кожне необладнане місце відпуску пального наливом зі складу, необладнаний резервуар, незареєстровані рівнемір або витратомір законодавством передбачено штраф у розмірі 20 тис. грн.
ДП «Тернопільстандартметрологія» уповноважене на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження від 08.10.2019 № П-45-2019), у тому числі рівнемірів, лічильників рідких нафтопродуктів та паливороздавальних колонок.
Запрошуємо учасників ринку нафтопродуктів, і власників автозаправних станцій зокрема, до співпраці! Висококваліфікований і досвідчений персонал нашого підприємства, сучасна еталонна база та допоміжне обладнання забезпечують якісне і своєчасне надання послуг з повірки!