Для виробників харчових продуктів!

 

Для виробників харчових продуктів!

 

Нагадуємо, що у відповідності до діючого законодавства для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), перехідний період для впровадження системи НАССР  закінчився вже 20.09.2017 року.

Отже, аби уникнути зайвих проблем, необхідно розпочати роботи з розробки та впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів (системи НАССР) вже сьогодні.

Наявність на підприємстві діючої системи управління безпечністю харчових продуктів – це надійне підтвердження того, що виробник забезпечує всі умови, які гарантують стабільний випуск якісної і безпечної продукції.

До того ж, правильно проведений аналіз небезпечних чинників дозволяє виявити приховані небезпеки і направити відповідні ресурси в критичні точки процесу.
Таким чином, вдається уникнути втрат, пов’язаних із відкликанням продукції, штрафними санкціями і судовими позовами.

До речі, наявність впровадженої системи управління безпечністю харчових продуктів – це обов’язкова умова участі в тендерних закупівлях, що проводяться Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України.

 

Штрафи та санкції

Функції контролю за дотриманням вимог Закону виконує Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

У відповідності до статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів») невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), тягне за собою накладення штрафу:

на юридичних осіб – у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат,

на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності;

Державне підприємство «Тернопільстандартметрологія» є органом із сертифікації систем управління, який призначено на проведення робіт із сертифікації систем управління безпечністю харчових продуктів на відповідність ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005).

Наші переваги:
– кваліфікований персонал (сертифіковані аудитори, які постійно проходять відповідні навчання);

– багаторічний практичний досвід роботи з підприємствами різних галузей економіки;

– індивідуальний підхід до кожного клієнта.