Президент погодив обов’язкове встановлення лічильників води і тепла

Президент Петро Порошенко підписав закон України “Про комерційну облік теплової енергії та водопостачання”.

Закон визначає правові, економічні та організаційні основи здійснення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Законом також вводиться обов’язковий облік тепла та води.

“Завдяки такому обліку, населення буде сплачувати лише за ті ресурси, що споживає. Впровадження норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів щодо енергоефективності, все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг “, – зазначає прес-служба президента.

Крім того, нормами закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показань вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

“Реалізація закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання і централізованого водопостачання, створити стимули раціонального використання водних і енергетичних ресурсів, а також буде сприяти налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, що надають відповідні послуги”, – прогнозують у Порошенка.

За оцінками експертного середовища, прийняття закону дозволить знизити на три чверті обсяг неврахованих витрат води в внутрішньобудинкових системах і скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%, що, в свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу і скороченню викидів парникових газів.

Закон був розроблений з метою імплементації в Україні ряду статей директиви ЄС про енергетичну ефективність, що є частиною зобов’язань України перед Європейським Союзом.