Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO) для спрощення виявлення та боротьби з ентеробактеріями підготувала і опублікувала відповідні документи

Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO) для спрощення виявлення та боротьби з ентеробактеріями підготувала і опублікувала відповідні документи, а саме стандарти:

    • ISO 21528-1:2017 “Мікробіологія харчового ланцюга. Горизонтальний метод виявлення і кількісної оцінки ентеробактерій. Частина 1: Виявлення ентеробактерій”.
    • ISO 21528-2:2017 “Мікробіологія харчового ланцюга. Горизонтальний метод виявлення і кількісної оцінки ентеробактерій. Частина 2: Метод підрахунку кількості колоній мікроорганізмів, клітин тваринного походження”.

Зазначені документи призначені для використання під час оцінки зразків, кількості колоній в яких, як очікується, перевищує 100 на мілілітр або на грам. Методологія, яка описується в даних стандартах, може застосовуватися до продуктів, призначених для вживання в їжу людиною і тваринами, а також до зразків матеріалів з об’єктів виробництва та обробки харчових продуктів.

Стандарти забезпечують всі необхідні керівні вказівки для фахівців організацій, які проводять мікробіологічні випробування щодо продуктів харчування або кормів для тварин.

Важливо відзначити, що ці документи є переглянутими версіями однойменних стандартів 2004 року. Перелік змін в цих версіях в порівнянні з більш ранніми включає, крім іншого, наступне:

– у додаток до документів були включені точні довідкові дані, засновані на результатах міжлабораторного дослідження з використанням методу.

– з’явилася інформація про нові середовищах для проведення тестів.

Описані в цих документах методи призначені для застосування персоналом, який має достатній досвід використання лабораторного обладнання. При цьому автори з метою захисту персоналу випробування необхідно проводити в лабораторіях, обладнаних належним чином під контролем досвідчених мікробіологів.

У стандартах описані всі матеріали, необхідні для випробувань, а також рекомендовані методи відбору проб продуктів харчування і кормів для тварин, у тому числі відбір проб на стадії первинного виробництва і збір зразків навколишнього середовища.

Також документи містять переліки того, що повинно бути зазначено в звіті про випробування. Такі переліки включають докладні описи методу випробувань, методу відбору проб, умов експлуатації лабораторного обладнання тощо.