Опублікований новий стандарт ISO на системи пластикових трубопроводів

Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 16611:2017 «Системи пластикових трубопроводів для дренажу та каналізації без тиску. Труби з поперечним перерізом круглої форми і з’єднання з армованого склопластику (GRP) на основі ненасичених поліефірних смол (UP). Розміри, вимоги та випробування».

Стандарт визначає необхідні властивості трубопровідної системи та її компонентів з армованого склопластику на основі ненасичених поліефірних смол, призначених для дренажу або каналізації без тиску, включаючи водопропускні труби.

Покупець або замовник несе відповідальність за прийняття відповідних рішень з урахуванням їх конкретних вимог та будь-яких відповідних державних норм, а також методик або правил установки.

Даний документ застосовується до труб з поперечним перерізом круглої форми з армованого склопластику на основі ненасичених поліефірних смол, з гнучкими або жорсткими з’єднаннями, в основному, призначених для використання в повністю заглиблених спорудах, але також тих, які можуть використовуватися для ремонту існуючих труб з поперечним перерізом круглої форми.

Труби з поперечним перерізом круглої форми і з’єднання з армованого склопластику на основі ненасичених поліефірних смол охоплюють також труби з вінілефірними футеровками або труби, повністю виготовлені із складного вінілового ефіру.

Стандарт застосовується до труб, фітингів та їх з`єднань номінальних розмірів від DN 150 до DN 4000, які призначені для використання під час проведення поверхневих або стічних вод за умови температури до 50°C.