Хліб із великими гладкими дірками – дали забагато води

Безымянный

Найчастіше фальсифікують хліб, використовуючи борошно не того сорту, яке зазначають на етикетці. А замість борошна вищого сорту беруть перший, і на цьому економлять, розповідає інженер сектору стандартизації та інформаційного забезпечення ДП „Тернопільстандартметрологія” Орися Дмитренко. Або використовують борошно з нижчою клейковиною, бо воно дешевше. Тоді виробники змушені додавати різні поліпшувачі і розпушувачі.
– Як наші бабусі пекли хліб? Вони для покращення смаку додавали сироватку, – продовжує співрозмовниця.

– Тоді хліб не черствів, мав пишний м’якуш. А сучасні виробники, щоб покращити смак, використовують лактат кальцію, лактат амонію, лактат магнію, фосфати кальцію, амонію, сульфати кальцію, амонію, хлорне залізо. Якщо виробник хоче скоротити час до випікання, тоді не дають опарі добре викиснути, а додають хімічні розпушувачі. Булки, як вата, свідчать про те, що там є хімічні розпушувачі. Булка з натуральних складників такою ніколи не буде. Здобні булки фальсифікують шляхом недокладання певних складників – олії, цукру, маргарину, яєць, маку, родзинок чи горіхів. – Трапляється і кількісна фальсифікація, – зазначає фахівець.

– Наприклад, коли виріб недотягує до вказаної ваги 50 г. Має важити 800 г, а важить лише 750 г.

– А найпростіший вид фальсифікації – додати до тіста більше води. Це можна побачити на розрізі хлібини. Великі пори і блискучі дірки свідчать про те, що у тісто дали більше, ніж потрібно, води. Бо у правильно замішаному хлібі пори дрібні. Чимало прихильників здорового харчування віддають перевагу цільнозерновому хлібу, тому цей вид також підробляють. – Цільнозерновий хліб виготовляють з борошна, змеленого з цільного зерна, воно не очищене від висівок, – зазначає Орися Дмитренко. – До складу борошна входять усі компоненти зерна, у тому числі і зародок, і зернові оболонки. Ці складники є в такому ж співвідношенні, як і в зерні. Такий хліб важкий, тобто навіть хлібина невеликого розміру є важкою, а на розрізі видно висівки. Бути пишним і м’яким справжній цільнозерновий хліб не може. Колір такої хлібини може бути тільки темним завдяки оболонкам зерна.
Джерело: http://te.20minut.ua