Новий технічний регламент покликаний забезпечити споживачів безпечною косметикою

МОЗ України розробило проект постанови щодо затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію. Дія документа розповсюджується на суб’єктів господарювання, які вводять в обіг та надають на ринку косметичну продукцію. Технічний регламент не стосується лікарських засобів, медичних виробів і біоцидної продукції.

Документ встановлює:

– права та обов’язки суб’єктів господарювання;

– вимоги до процедури оцінювання безпеки косметичної продукції та інгрідієнтів, з яких вона виробляється;

– вимоги до супровідної інформації щодо косметичної продукції, зокрема, маркування та інструкцій із застосування;

– спеціальні вимоги щодо здійснення державного ринкового нагляду за косметичною продукцією з метою забезпечення високого рівня захисту життя і здоров’я людей;

– критерії відповідності виробництва належній виробничій практиці.

Технічних регламент встановлює, що виробництво косметичної продукції здійснюється шляхом застосування національних стандартів, гармонізованими з європейськими стандартам.

До введення в обіг косметичної продукції відповідальна особа повинна за допомогою електронних засобів нотифікувати продукцію в МОЗ.

Продукція, яка була введена в обіг до дня набрання чинності цією постановою, не може бути забороненою або обмеженою з причин невідповідності вимогам цього технічного регламенту протягом терміну придатності продукції, але не пізніше 1 січня 2017 року.

Проект Технічного регламенту на косметичну продукцію (ЗАВАНТАЖИТИ)